Lenovo’nun USB-C Çift Ekran Seyahat Dock’u, çift 4K ekran desteğiyle tanıtıldı

Lenovo, yeni dizüstü bilgisayar modellerinin yanı sıra USB-C Çift Ekran Seyahat Yuvası’nı da duyurdu. Bu yeni aksesuar, hem yerinde hem de uzaktan kullanım için tasarlanmıştır. Kompakt bir USB yuvası olan bu ürün, kolayca bir seyahat çantasına sığabiliyor. USB-C Çift Ekran Seyahat Yuvası, uyumlu bir güç kaynağı kullanılarak bir dizüstü bilgisayarı 100W’a kadar şarj edebiliyor.

Yeni Lenovo dizüstü bilgisayarları olan ThinkPad X1 Yoga (9. Nesil) ve IdeaPad Pro 5i, piyasaya sürülen son ürünler. USB-C Çift Ekran Seyahat Yuvası, belirli bir dizüstü bilgisayara bağlı olmaksızın, uyumlu herhangi bir cihazla kullanılabilir. Seyahat sırasında USB kablosunu koruyan bir kablo yönetim sistemine sahip. Kablo, yuvanın alt plakası olan bir plastik eleman etrafına sarılıyor ve USB-C kablosunu barındıran bir kesime sahip.

Lenovo’nun USB-C Çift Ekran Seyahat Dock’u, çift 4K ekran desteğiyle tanıtıldı

USB-C Çift Ekran Seyahat Yuvası, tek bir DisplayPort arayüzüne ek olarak HDMI portlarına sahip. Bu yuva, iki 4K monitörü eş zamanlı olarak çıktılayabiliyor, ancak Lenovo ekranların 30FPS mi yoksa 60FPS mi olduğunu belirtmedi. Ayrıca bir Ethernet portu, iki USB-C portu ve bir USB-A portu içeriyor.

USB-C Çift Ekran Seyahat Yuvası’nın çıkış tarihi 2024’ün ilk çeyreği olarak planlanmış. Ancak, ürünün Mart 2024’te ABD pazarına ulaşması bekleniyor. ABD perakende fiyatı 109,99 dolar. Avrupa’da USB-C Çift Ekran Seyahat Yuvası’nın çıkış tarihi Nisan 2024 olarak belirlenmiş ve fiyatı 89 euro (yaklaşık 97 dolar). Bu model, Euro Bölgesi’nde ABD’ye göre biraz daha ucuz. Şu anda seyahat yuvasının uluslararası pazarda ne zaman kullanıma sunulacağı ve fiyatı hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir