Yıllar sonra değişti… Ankara’da ‘Nil Anka’ olayı… Altından Turgut Altınok çıktı

Türkiye yerel seçimler için geri sayım yaparken, il, ilçe ve mahalle adayları da her seçimde olduğu gibi seçmenlere tepsi, bardak, kahve ve kolonya gibi hediye eşyaları dağıttı. Bu durumda dikkat çeken bir olay ortaya çıktı. 2019 yerel seçimlerinde Keçiören Belediye Başkanı olan Cumhur İttifakı’nın Ankara adayı Turgut Altınok’un seçmene dağıttığı kolonyaları bir mahalle muhtarının 2024 yerel seçimlerinde kendi isim ve fotoğrafını bastırarak kullandığı ortaya çıktı.

Odatv’nin edindiği bilgilere göre şu anda Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Turgut Altınok’un Keçiören Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde 2021 yılında açılan AR-GE tesisinde kolonya üretildi. Üretilen lavanta kolonyaları mini boylarda şişelenerek vatandaşlara dağıtıldı.

Dağıtılan bu kolonyalar kimi vatandaşlara ulaşırken kimilerine ulaşmadı. Bir muhtar adeta kolonyaları stokladı. Ankara’nın Sincan ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi muhtarı ve 2024 mahalle muhtarı adayı olan Mehmet Pehlivan, belediyenin dağıttığı kolonyalara kendi isim ve resmini yapıştırarak seçmenlere dağıttı.

Kolonyalardan alan seçmenler, durumu etiketin sökülmesiyle fark etti. Etiketi söken vatandaşlar, muhtar adayının kendi isim ve fotoğrafını yapıştırdığı sticker altında Cumhur İttifakı’nın Ankara adayı Turgut Altınok’un ismini gördü.

*Haberimizde yer alan söz konusu videonun sesi tarafımızca değiştirilmiştir.

Zeynep Çakır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x