ABD’nin Suriye’deki üssüne SİHA saldırısı

Suriye’nin Humus ilinde ABD ve IŞİD’e karşı uluslararası koalisyon güçlerinin konuşlandığı Tenef bölgesindeki üsse saldırı düzenlendi.

Anadolu Ajansı’nın yerel kaynaklardan aktardığına göre, Humus’un çöl bölgesinde Ürdün sınırına yakın Tenef’te, ABD ve koalisyon güçlerinin kullandığı üsse aidiyeti bilinmeyen silahlı insansız hava aracıyla (SİHA) saldırı gerçekleştirildi. ABD’li askeri bir yetkili, Reuters’a yaptığı açıklamada bugün sabah saatlerinde yaşanan saldırıyı teyit etti. Yetkilinin açıklamasına göre, SİHA hedefine ulaşamadan vurularak düşürüldü, olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Altyapıda da herhangi bir hasar oluşmadığı bilgisi paylaşıldı.

ABD’NİN SURİYE VE IRAK’TAKİ ÜSLERİNE SALDIRILAR

Suriye’de son günlerde Tenef bölgesi, Irak sınırına yakın Malikiyye, Haseke iline bağlı Şeddadi ve Deyrizor ilindeki ABD ordusunun konuşlandığı üslere, aidiyeti bilinmeyen silahlı insansız hava aracı (SİHA) ve karadan karaya atış yapılan silahlarla saldırılar düzenleniyor. İran destekli gruplar, Fırat Nehri’nin doğu yakasındaki ABD üslerine zaman zaman roket ve SİHA’larla saldırılar yapıyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x