Analist Uyardı: Haftaya Bu 3 Altcoin’den Uzak Durun!

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta iniş çıkışlar yaşadı. Dolayısıyla, bu alan için doğal olan beklenen oynaklığı gösterdi. Bazı altcoin projeleri diğerlerine kıyasla daha yüksek risk taşıyor. Kripto analisti Vinicius Barbosa’ya göre traderların sonuçlarını iyileştirmek için bu paralarla işlem yapmaktan kaçınması gerekiyor.

Önümüzdeki hafta dogwifhat (WIF)’den uzak durun!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere dogwifhat (WIF) son 20 gün içinde dikkatleri üzerine çekti. Olağanüstü bir performansla spot ışıklarını fethetti. Solana tabanlı meme coin, 24 Şubat’taki 0,297 dolardan bugünün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,55 dolara kadar %1.000’in üzerinde kazanç elde etti. Bu yazı sırasında, WIF 2,55 dolardan işlem görüyordu. Token, günlük Göreceli Güç Endeksi’nde (RSI) aşırı satın alındı.

WIF/USD günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Ancak dogwifhat, somut bir kullanım alanı olmayan, tamamen spekülatif bir token’dır. Spekülatörler, yalnızca aynı niyete sahip birine daha yüksek fiyatlardan satma beklentisiyle satın alırlar. Esasen bu durum, finans uzmanları tarafından genellikle “büyük aptal oyunu” olarak tanımlanan sürdürülemez bir büyüme yaratır. Bu senaryoda, erken alıcıların tokenlarını satarak bir çöküşe neden olması olası. Bu yüzden, yatırımcıların önümüzdeki hafta WIF işlemi yapmaktan uzak durmasında fayda var.

İkinci riskli altcoin: Arbitrum (ARB)

Arbitrum, Ethereum’un Web3 ekosistemi için bir katman-2. Bu tokenden de önümüzdeki hafta uzak durmak gerekiyor Bunun nedeni, ARB’de büyük bir token unlock olayının gerçekleşecek olması. Altcoin, 2 milyar doların üzerinde bir değere sahip tokeni piyasaya boşaltacak. Bu da dolaşımdaki arzını etkili bir şekilde iki katına çıkaracak. Endişe verici bir şekilde bu, token’ın kapitalizasyonuna göre en büyük tekli kilit açma işlemlerinden biri. Dahası, Arbitrum önümüzdeki haftanın uçurum kilitlerinin %86’sından sorumlu. Dolayısıyla, bunun token için ne kadar temsili olduğunu gösteriyor.

Arbitrum cliff tokenunlock. Kaynak: TokenUnlocks

Böylesine büyük bir enflasyon, altcoin fiyatı üzerinde muhtemelen anlamlı bir etkiye sahip olacak. Diğer bir ifadeyle güçlü bir satış baskısı yaratması mümkün. ARB, yazı sırasında 1,82 dolar el değiştiriyordu. Token, yakında 2,0 dolarlık psikolojik direnci test etmek için hamle yaptı.

Son sıradaki altcoin: Loopring (LRC)

Loopring (LRC) aşırı alım durumu göz önünde bulundurularak önümüzdeki hafta işlem görmekten kaçınacak üçüncü altcoin oldu. Loopring, DeFi’de merkezi olmayan borsalar oluşturmaya yardımcı olan bir protokol. Proje, yaklaşık 700 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. LRC adlı token, 78 puanlık günlük ve haftalık RSI değerine sahip. Bu da aşırı satın alınan bir varlık olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, token başına mevcut 0,5 dolardan düşerek her an trendin tersine dönmesiyle karşı karşıya kalabilir.

Kripto piyasası RSI ısı haritası. Kaynak CoinGlass

Bu kriptolardan şimdilik uzak durman iyi bir fikir olsa da, durumun çok hızlı değişmesi mümkün. Bu nedenle piyasa duyarlılığını gözlemlemek ve yatırım yapmadan önce herhangi bir varlığı iyice araştırmak önemli.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x