DEM medyasından CHP’ye zehir zemberek yazı

DEM Parti’ye yakın yayın organı Yeni Yaşam yazarı Dicle Anter bugünkü köşesinde yaklaşan yerel seçimleri değerlendirdi. Anter, DEM Parti’nin kendi adaylarıyla seçime girmesini eleştiren çevrelere “DEM Parti bugüne kadar yeterince şans tanıdı ve sonuç hep hüsran ve ayrıştırmayla sonuçlandı” derken, “CHP’den milletvekili kontenjanı alan partiler ellerini taşın altına koyarak bu seçimde CHP için fedakârlık yapsınlar” ifadelerini kullandı.

Anter, “DEM Parti kendi adayıyla seçimlere girerek hem kendi gücünü gösterecek hem de CHP’nin aşağılayıcı tavrına darbe vuracaktır” dedi.

İşte Dicle Anter’in yazısındaki o bölümler:

Ülkenin sorunları her seçim arifesinde olduğu gibi göz ardı ediliyor. Sanki seçimlerden sonra sihirli değnek kullanılacak da çok değişen dönüşen demokratik bir ülke olacağız. Bugüne kadar yapılan seçimler hele son on sene içindeki seçimler ülkeyi daha da geriye götürdü. Adaylar üzerinden yapılan yorumlardan bunu anlayabiliyoruz. Öyle ki, partiler yapılan yorumların ne kadar büyük bir olumsuzluk yarattığını ve umutların yok edildiğinin farkında bile değiller. Son zamanlarda DEM Parti en çok konuşulan parti durumuna geldi. Özellikle İstanbul için kendi adaylarını çıkartmaya karar vermeleriyle tartışmalar hakaret boyutlarına ulaştı. Çok yazık! DEM Parti kendi adayıyla seçime gireceğini açıkladı ve önemli bir karara imza attı. DEM Parti bugüne kadar yeterince şans tanıdı ve sonuç hep hüsran ve ayrıştırmayla sonuçlandı. Gereksiz ve saygısızca yapılan yorumların Kürtleri daha da ayrıştırıcı bir konuma sokmaktadır. Bu tutum, olası bir seçim kaybının faturasını kendinde görmeyip DEM Parti’ye kesmek olacaktır. Bunun zeminini hazırlama çabalarıdır bu tutumlar. Hâlbuki içinde bulunulan durumun faturası millet ittifakına çıkarılmalıdır. Ayna da önce kendine bakmak gereklidir. CHP’den milletvekili kontenjanı alan partiler ellerini taşın altına koyarak bu seçimde CHP için fedakârlık yapsınlar. DEM Parti kendi adayıyla seçimlere girerek hem kendi gücünü gösterecek hem de CHP’nin aşağılayıcı tavrına darbe vuracaktır. Kürtler her iki ittifaka da aynı mesafede olmalı, kendi iç ittifakını güçlendirmeye bakmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x